top of page

VEGAN ENDİŞE GİDERME SAYFASI

Tebrikler!

Her şeyden önce davranışlarını değerlerinle uyumlu hale getirme kararını kutlarız! 
Kendi hayatının kontrolünü ele almanın ve diğer canlılara acı çektirmeyi reddederek şiddetsiz bir dünyayı savunmanın seni ne kadar güçlendirdiğini gün be gün göreceksin. 


Her yolda olduğu gibi bu yolda da önüne bazı ufak çakıl taşları çıkabilir, biz onları kaldırıp kenara koymana destek olmak için bu siteyi yaptık. Öncelikle insan sosyal bir hayvan olduğundan kendisiyle yakın değerlere ve pratiklere sahip diğer insanlarla zaman geçirmek çok önemli, biz buna sosyal destek diyoruz. Eğer hali hazırda vegan arkadaşların yoksa içinde yaşadığımız çağ, internet aracılığıyla tüm dünyayı bir araya getirmek gibi harika bir özelliğe sahip. Veganlığın çok büyük bir ortak payda olduğunu göz önünde bulundururken her bir insan gibi her bir veganın da bambaşka karakterlere, deneyimlere ve dünyayla ilgili bakış açılarına sahip olduğunu hatırlatmak isteriz ve sana harika sohbetler dileriz! 

Sen vegan oldun ama çevrendekiler olmadı ve bu seni çok mu rahatsız ediyor? Bir de üstüne üstlük veganlıkla ilgili söz düellolarına mı giriyorlar? Çok normal! Normal, yani çoğunluk... İnsanların çoğu et yer, çünkü insanların çoğu et yer; temel neden bu kadar basit aslında. Birçok vegan en başta yakın çevresiyle çatışma yaşayabiliyor; unutmaman gerekiyor ki arkadaşların ve aile bireylerin güne “Bugün hangi tatlı hayvana korkunç acılar çektirsem acaba?” diye başlamıyor (eee şey, aralarında psikopatlar ve sosyopatlar yoktur diye düşündük). Sadece içine doğduğumuz şartlanmalar bütünü bizi yaptıklarımızı yapmaya itti ve senin için bugün gerçekleşen farkındalık, onlar için yarın gerçekleşebilir. Göreceksin ki onlara bu konuları nasıl anlatırsan daha etkin olacağınla ilgili hergün biraz daha gelişeceksin ve daha sakin, daha etkili, dünyayı daha iyi bir yer yapmak için daha büyük adımlar atan ve daha mutlu bir vegana dönüşeceksin.
Senin sayende dünya vegan olmaya kocaman bir adım daha yaklaştı, badem sütü kadehimizi sana kaldırıyoruz!

.

Benim endişelerim daha çok "protein", "B12", "Omega-3" gibi konularda diyorsan; Vegan İçerik sayfasındaki Youtube sayfalarında hepsinin cevaplarını bulabilirsin.
Çok yakında bu bilgileri derli toplu yayınlayacağız, geri gelmeyi unutma...

bottom of page